Cooking | Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranów | Hitler i St

Cooking (0.27 seconds)

Get email alerts with latest cooking tips via email
(You can cancel email alerts at anytime.)

Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranów

From Youtube.com - Posted: Apr 05, 2013 - 6,085 views
Cooking | Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranów | Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranow
Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranów
Hitler i Stalin Podobieństwo Tyranow
Duration: 51 minute 35 seconds 
Play Cooking Video
Film przedstawia psychologiczny portret porównawczy obu dyktatorów i odsłania łączące ich podobieństwa. Twórcy dokumentu wskazują także na oczywiste różnice w życiorysach i czasach panowania Hitlera i Stalina. Ilustracją do dokumentu są wyjątkowe materiały z archiwów Rosji, Niemiec, Europy Wschodniej, Wielkiej Brytanii i USA, m.in. niepublikowany dotąd materiał przedstawiający matkę Stalina i kolorowy materiał z jego pogrzebu.
(Source: youtube.com).
speed up the downloads
Like to get lastest cooking tips everyday!
More:

II WŚ. Josef Mengele Anioł śmierci z Auchwitz.

Josef Mengele, zwany "Aniołem Śmierci", był oficerem SS i lekarzem w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dokonywał bestialskich, pseudomedycznych eksperymentów na więźniach. Odpowiadał on za cierpienie i śmierć wielu tysięcy ludzi.Na początku swego pobytu w Auschwitz (1943) Mengele objął funkcję lekarza obozu kobiecego. Już dwa dni po przybyciu do obozu zadecydował o posłaniu do komór gazowych wszystkich 1042 Romów, w których barakach wybuchła epidemia tyfusu.Mengele, wraz z innymi oficerami i lekarzami SS, uczestniczył w "selekcji" Żydów przybywających do obozu z całej Europy. Gestem dłoni wskazywał "niezdatnych do pracy", a zatem przeznaczonych do natychmiastowej likwidacji w komorach gazowych. Posyłał tam wszystkie dzieci, starców, chorych, ułomnych lub osłabionych i ciężarne kobiety. Od maja 1943 do listopada 1944 roku Mengele wziął udział w co najmniej 74 "selekcjach". Podczas każdej akcji, nienagannie ubrany w biały lekarski fartuch i białe rękawiczki, Mengele zyskał wśród więźniów Auschwitz miano "Anioła Śmierci". Josef Mengele w obozie Auschwitz przeprowadzał także eksperymenty. Jego głównym celem było znalezienie sposobu na genetyczne warunkowanie cech aryjskich u dzieci i zwiększenie ilości ciąż mnogich. Dlatego też obiektem jego zainteresowań stały się bliźnięta, na których przeprowadzał wszystkie możliwe badania medyczne. Potem zabijano je, aby porównać ich narządy wewnętrzne.Bliźnięta i inne ofiary jego eksperymentów przetrzymywano w stosunkowo dobrych warunkach, jednak eksperymenty były bardzo okrutne i przeprowadzane bez znieczulenia. Wykonywano amputacje, punkcje lędźwiowe, wstrzykiwanie tyfusu, umyślne zakażanie ran i wiele inne. - Eksperymenty były wszelkiego rodzaju, najczęściej robiono transfuzje krwi. Rezultaty były różne: opuchnięcia, wysoka gorączka. On nam wstrzykiwał różne inne rzeczy, o których do dzisiejszego dnia nic nie wiemy - wspomina ocalała ofiara "Anioła Śmierci".Mengele uciekł z Auschwitz na dziesięć dni przed wkroczeniem Rosjan. Zabrał ze sobą całą dokumentację badań nad bliźniętami i karłami. Po zakończeniu II wojny światowej udało mu się uciec do Ameryki Południowej. Najpierw mieszkał w Argentynie, później, od 1962 roku, w Brazylii. Nigdy nie stanął przed sądem, chociaż za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę w wysokości 10 mln marek. Zmarł 7 lutego 1979 roku w pobliżu Sao Paulo. Podczas kąpieli w morzu doznał udaru mózgu i utonął.
205,604 views | Jan 14, 2014
cooking

Stalin w kolorze Dokumentalny

- Dokumentaliści poddali zabiegowi koloryzacji materiały archiwalne przedstawiające postać Stalina. Radziecki dyktator jest uznawany za jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. Szacuje się, że jego rządy pochłonęły życie kilkudziesięciu milionów osób. Ogarnięty manią prześladowczą despota wydawał wyroki śmierci na wszystkich, których podejrzewał o rzekome działania spiskowe. Nikt z jego najbliższego otoczenia nie mógł się czuć bezpieczny, także dygnitarze partyjni, przyjaciele i członkowie rodziny.- Stalin w kolorze Stalin (2013)- Wszystko co umieszczam na kanale jest w celach czysto edukacynych ! Nie czerpie i nie bd czerpal z tego zadnych zyskow.
129,562 views | Feb 10, 2014
cooking

Skąd Sie Wziął Adolf Hitler

Skąd Sie Wziął Adolf Hitler (III Rzesza)
13,541 views | Apr 14, 2013
cooking

Hitler i Stalin Podobienstwa Tyranów

Hitler i Stalin - Podobienstwa Tyranów (III RZESZA)
48,810 views | Apr 06, 2012
cooking

Pablo Escobar Postrach Kolumbii Dokumentalny Lektor PL

- Historia narkotykowego króla urodzonego w Kolumbii w czasach wojny domowej, którą przeszedł do historii jako La Violencia. Poznamy przeszłość słynnego przestępcy.- Wszystko co umieszczam na kanale jest w celach czysto edukacynych ! Nie czerpie i nie bd czerpal z tego zadnych zyskow.
72,413 views | Jan 15, 2014
cooking

Cały film dokumentalny Eva Braun Lektor PL Dokument

Cały film dokumentalny o Evie Braun Lektor PL, Twórcy tego filmu dokumentalnego przedstawiają historię miłości jaka łączyła Adolfa Hitlera i Evę Braun. Historycy i badacze tajemnic , którymi okryty był związek młodej sekretarki i Führera III Rzeszy zadają pytanie, czy tych dwoje ludzi łączyło aż tak wielkie uczucie? Pięć miesięcy po ostatecznym upadku Trzeciej Rzeszy i samobójczej śmierci Adolfa Hitlera, znaleziono prawdziwy skarb - 28 rolek filmowych, ukazujących codzienne życie kochanków, głównie to, które wiedli w luksusowej rezydencji Berghof położonej na malowniczo położonym stoku Obersalzbergu. W filmie "Eva Braun" wykorzystano część niepublikowanych przed 1997 rokiem archiwalnych materiałów filmowych, których dziesięć lat później użyto do produkcji dokumentu Isabelle Clarke pt."Miłość do Adolfa Hitlera - In Love with Adolf Hitler".Zapraszam na bloga z lista filmow : http:budfilm.xaa.pl
9,720 views | Mar 26, 2014
cooking

Hitler Stalin Doku Dokumentation HD

►iPhone 5 im Wert von 899,- gewinnen: http:bit.ly1jpcni2 ►Die besten Dokus in HD 25% RABATT: http:amzn.to1cchmxvHitler & Stalin - DokuDokumentation [HD]Sie begegneten einander nie und blieben doch aufeinander fixiert: Hitler und Stalin. Die Todfeindschaft ihrer Systeme riss alles Bestehende aus den Fugen. Zum ersten Mal unternimmt ein Dokumentarfilm den Versuch eines Doppelporträts. Erzählt wird von einem Nahkampf über Tausende von Kilometern hinweg, den die Soldaten beider Armeen vom 22. Juni 1941 an auf den Schlachtfeldern austragen mussten.Am Beispiel der Kämpfe um Moskau, Leningrad, Stalingrad und Berlin wird dokumentarisches Material in eine überraschende Korrespondenz gebracht - als fände ein unmittelbarer Zweikampf statt. Die Erzählweise steigert Aktion und Reaktion beider Diktatoren zu einem politpsychologischen Drama. Der Dokumentarfilm liefert neue Einsichten in alte Fragestellungen: Wie werden Menschen zu Diktatoren? Was machte die Ähnlichkeit und was den Unterschied zwischen beiden Herrschern und Systemen aus? Wie umlauerten, belogen sie einander?Durch Parallelmontage von zum Teil unveröffentlichten Archivfilmen und aktuellen Aufnahmen der einstigen Originalschauplätzen entsteht ein bedrängendes Bild: Hitler und Stalin waren entgegen gesetzte Pole in dem Geist, den sie predigten, aber Brüder im Blut, das sie vergossen. Deutschland und die Sowjetunion wurden unter ihrer Herrschaft zu personenkultischen Terrorregimes.Der Film bleibt dicht an den Protagonisten, geht ihrem Programm und ihrer Paranoia nach und blickt auf Phänomene, die das 20. Jahrhundert erschütterten, völlig veränderten und bis in unser 21. Jahrhundert nachwirken.
29,830 views | Nov 08, 2013
cooking

Nazizm i stalinizm podobieństwa i różnice

Nazizm i stalinizm - podobieństwa i różnice.Czy współczesna Europa potrzebuje komunistycznej Norymbergi?Wykład profesora Wojciecha Roszkowskiego zorganizowany w ramach cyklu dla maturzystów, Dom Spotkań z Historią, 9 lutego 2011 r. Więcej na http:wszechnica.org.pl?p=11&id_content=358&id_keyword=95
710 views | Jul 08, 2013
cooking

Generałowie Hitlera Wilhelm Keitel

Zapraszam do lajkowania mojego facebooka : https:www.facebook.compagesGajusz-Petroniusz367273636721251
38,084 views | Feb 27, 2013
cooking

Mao bóstwo Chińskiej propagandy

18,907 views | Jun 16, 2012
cooking

Starożytni kosmici Tajemnica Puma Punku PL lektor

Jeżeli chcesz zdenerwować tak zwanego poważnego naukowca powiedz mu "Puma Punku". To wystarczy, jest to ich najbardziej znienawidzony temat o którym nie chcą już słyszeć ani rozmawiać. Puma Punku to najdziwniejsze miejsce na świecie.www.swiadomakreacja.pl
53,717 views | Dec 09, 2013
cooking

Stalin zdobywa Polskę 1939 1945

19,020 views | Apr 18, 2013
cooking

Najwięksi Zbrodniarze Wojenni HITLER I STALIN 9

HITLER I STALIN poruszający podwójny portret dwóch największych zbrodniarzy XX wieku, którzy choć nigdy się nie spotkali, wywierali na siebie przemożny wpływ, a których relacja mieściła się w ramach między fascynacją a nienawiścią.
16,409 views | May 07, 2010
cooking

Disclaimer: Cooking-Library.Com is a Food and Cooking search engine that indexing and organizing articles on the web. Everyday 100+ new guides, tips, experiences to improve your cooking skills.

© 2014 - Cooking-Library.Com