Cooking | Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase | Gatoj

Cooking (0.19 seconds)

Get email alerts with latest cooking tips via email
(You can cancel email alerts at anytime.)

Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase

From Youtube.com - Posted: Mar 03, 2012 - 22,756 views
Cooking | Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase | Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase
Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase
Gatojca Brum Kollpite ne Menyre Kumanovase
Duration: 05 minute 22 seconds 
Play Cooking Video
www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Kollpite ne Menyre Kumanovase
(Source: youtube.com).
speed up the downloads
Like to get lastest cooking tips everyday!
More:

Gatojca Brum Pastermajli Negotine

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Pastermajli Negotine
30,063 views | Mar 03, 2012
cooking

Gatojca Brum Lakror

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Lakror
35,004 views | Mar 03, 2012
cooking

Gatojca Brum Nente Zarfa

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Nente Zarfa
32,114 views | Mar 03, 2012
cooking

Gatojca Brum Pica Byrek

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Pica Byrek
20,489 views | Mar 03, 2012
cooking

PITE ME RRATHË

PITE ME RRATHËPërbërësit për brumin:500gr miell 250gr ujë 3-4 lugë gjelle vaj një maje luge gjelle kripëPërbërësit për mbushjen:700-800gr spinaq200gr djathë i bardhë3-4 qepë të reja100 ajkë e thartë ose ( shmand )2- 3 lugë gjelle jogurt2-3 lugë gjelle vajkripë Përgatitja e brumit :Mielli qitët në një enë, qitët kripa uji e vaji dhe të gjitha përzihen mirë, derisa brumi të ndahet nga ena , e pastaj brumi mbulohet më një pece dhe lehet të qëndroj për 30-60 minuta. Spinaqi grihët, lahet e lehet të kullohet. Brumi ndahet në dy kuleç në madhësi të njëjtë,u jepet forma. Mbi tryezë shtrohet një mbulojë, dhe sipër kuleçtë shtrihen në fillim më anë të tëhollueses, e pastaj tërhiqet më duar nga jashtë, deri sa peta të behët e hollë, dhe mos të shqyhet. Spinaqit i grihën qepët, shtohet ajka, djathi, vaji e kripa sipas dëshire, përzihet mirë. Peta e shtrirë lyhet më yndyrë, pastaj spinaqi i qitët rreth përreth, peta ngadalë mbështillet e bëhet rreth, dhe qitët në një tepsi të lyer më yndyrë. Po ashtu veprojmë edhe me kulaçin tjetër, pastaj pitja spërkatët me ajkë e vajë. Në furrën e nxehtë më herët prej 200°c , pitja piqet për 30-40 minuta, pra derisa të skuqët .Për mbushjen, varësisht nga dëshira, mund të përdorim edhe djathë, presh, kungull etj.
24,775 views | Feb 16, 2014
cooking

Gatojca Brum Kollpite Gjakove

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Kollpite Gjakove
56,173 views | Mar 03, 2012
cooking

Gatojca Paragjella Piroshka Ruse me Patate

www.gatojca.info - Gatojca - Paragjella - Piroshka Ruse me Patate
11,164 views | Mar 03, 2012
cooking

Gatojca Brum Kollpite

www.gatojca.info - Gatojca - Brum - Kollpite
77,485 views | Mar 03, 2012
cooking

buka e misrit

28,998 views | Mar 07, 2012
cooking

Pogača recept Home Made Bread

Pogača za svaki dan, može se praviti umesto hleba, ali se najčešće pravi za vreme slava. Ukusna, mekana, izdašna, slojevita sa lepom rumenom koricom, pravi je ukras svake domaćinske trpeze. Pisani recept http:domacirecepti.netpogaca-cvet-2Sastojci 40gr svežeg kvasca 300ml mleka 1 kašika šećera 1kg brašna 50ml ulja 1 jaje 2dl vode 1 kašika soli 125gr margarinaEnglish:Ingredients:40 grams fresh yeast 300 mililiters milk 1 tablespoon sugar 1 kilogram flour 50 mililiter oil 1 egg 200 mililiter water 1 tablespoon salt 125 grams margarineFacebook: https:www.facebook.comNajboljiDoma... Pinterest: http:pinterest.comdomacirecepti Twitter: https:twitter.comdomacireceptPretplatite se na naš kanal na dugme Subscribe, lajkujte video ako Vam se svideo, ostavite komentar, predložite nov recept.
415,862 views | Oct 31, 2013
cooking

Gatojca Pasta Makarona ne Menyre Arabe

www.gatojca.info - Gatojca - Pasta - Makarona ne Menyre Arabe
11,570 views | Mar 04, 2012
cooking

Recet Shqipetare PETULLA ME QUMESHT

Na ndiq ne FACEBOOK tek faqa : http:www.facebook.comRecetaShqipetarePer te ndjekur video te tjera shkruhu tek KANALI jon : http:www.youtube.comusermimoza488?view_as=publicPERBERSIT 170 gr miell 250 gr qumesht 1 kokerr veze 1 luge me sheqer 1 luge kafeje me kripe 12 luge kafeje me sode buke 2 luge gjalp PER TI SHOQERUAR 4 feta pancete 3 luge mialte
86,292 views | Mar 23, 2013
cooking

Gatojca Paragjella Krofne te Kripura Princes

65,535 views | Mar 04, 2012
cooking

Bukë misri

Corn bread: 700ml hot water Corn flour (until the dough is firm)The preparation: You mix the corn flour and hot water with a spoon until firm. The dough is put on the baking pan and we massage it while giving it the form. In the end we layer it with little bit of cold water and we put it to bake. 250°C for 45 min.Për më shumë video, mund të na vizitoni në faqen e Facebook-ut:http:www.facebook.comvideorecetashqip
76,407 views | Oct 23, 2012
cooking

Gatojca Gjelle Mish Qengji me Spinaq

www.gatojca.info - Gatojca - Gjelle - Mish Qengji me Spinaq
14,271 views | Mar 03, 2012
cooking

Disclaimer: Cooking-Library.Com is a Food and Cooking search engine that indexing and organizing articles on the web. Everyday 100+ new guides, tips, experiences to improve your cooking skills.

© 2014 - Cooking-Library.Com